Kā cīnīties ar liekā svara epidēmiju? Lūk zinātniski pierādīts veids, kā zaudēt svaru!

Statistikas dati, ko redzam šodienliekā svara un aptaukošanās problēma pieaug! Saskaņā ar Eiropas Savienības Statistikas biroja “Eurostat” 2016. gada 20. oktobrī publicētās informācijas, 2014.gadā Latvijā 21,3% pieaugušo (18,3% vīriešu un 22,7% sieviešu) bija ar aptaukošanos, kas ir otrais augstākais rādītājs Eiropas Savienības valstu vidū (izņemot Īriju, par kuru dati nav pieejami).

Tieši šo satraucošo datu dēļ OnPlate uztura speciālistes – Līga Balode, Tatjana Tepo, Zanda Mihailovska un Linda Bauere –  sadarbībā ar “Māmiņu klubs” veica pētījumu, kurš tika publicēts starptautiskajā “Nutrition and Health” konferencē. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, cik efektīvs palīgs cīņā ar liekā svara epidēmiju ir veselīgā uztura šķīvis OnPlate.

Pētījumam tika atlasīti dalībnieki, kuriem bija liekais ķermeņa svars un motivācija to zaudēt, un tad uzaicināti uz pirmo satikšanos ar uztura speciālistēm. Šajā tikšanās reizē dalībnieki tika nosvērti un nomērīti, viņiem pastāstīja, kā sabalansēt savu ēdienkarti un, protams, izsniedza veselīgā uztura šķīvi OnPlate, kā arī paskaidroja, kā to izmantot. Dalībnieki devās mājās, kur, sekojot šķīvja iedalījumam un ēdienkartes piemēram, katru dienu gatavoja veselīgas maltītes, ar bloga palīdzību dalījās ar citiem savā pieredzē un receptēs, un palēnām zaudēja svaru.

Pēc mēneša viņi atkārtoti satikās ar uztura speciālistēm, lai nosvērtos un novērtētu savu progresu. Tika apspriesti aktuāli jautājumi, sniegti jauni padomi un dalībnieki devās mājās, lai vēl mēnesi ieturētu savu diētu.

Pēc diviem mēnešiem, kad pētījums noslēdzās, rezultāti bija ļoti iepriecinoši: visi dalībnieki bija zaudējuši svaru. “Protams, zinājām, ka, pareizi ievērojot šķīvja principu un rūpīgi piedomājot pie uzņemtā ēdiena, izdosies zaudēt svaru, bet bijām patīkami pārsteigtas par dalībnieku veiksmīgajiem rezultātiem,” saka OnPlate uztura speciāliste Līga. Un patiešām – vienai no dalībniecēm divu mēnešu laikā bija izdevies zaudēt 11 kilogramus! Vidēji pētījuma dalībniekiem izdevās zaudēt 6 kilogramus jeb 7,4% no viņu sākotnējās ķermeņa masas.

OnPlate uztura speciālistes uzskata, ka veiksme slēpjas šķīvja sadalījumā: “Ikdienā šķiet, ka uzņemam pietiekami daudz augļu un dārzeņu, bet, kad ar tiem jāaizpilda puse no šķīvja, saprotam, ka tā tomēr nav. Nevēlamies, lai cilvēkiem tievējot būtu jāizjūt bada sajūta, bet gan gribam iemācīt, ka, sadalot maltīti proporcionāli, būs daudz vieglāk uzveikt lieko svaru.”

Šobrīd SIA „OnPlate” uztura speciālistes radījušas trīs produktus – Veselīga uztura šķīvi OnPlate, Veselīga uztura šķīvi OnPlateKID un pašu jaunāko produktu Veselīgu našķu šķīvi.

 

Preses relīzes autore: OnPlate uztura speciālistu asistente Linda Baure