BKUS veselīgā uztura šķīvis OnPlateKID palīdz bērniem ar lieko svaru

Jau kopš 2015. gada Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ir ieviesta Svara korekcijas programma, kuras mērķis ir palīdzēt bērniem, kam ir problēmas ar lieko svaru. Šajā uzdevumā talkā nāk veselīgā uztura šķīvis OnPlateKID, kas programmā tiek izmantots kā uzskates materiāls.

Svara korekcijas programma ir paredzēta bērniem, kam liekais svars ir radies pārmērīgas ēšanas dēļ. Uzsākot programmu, bērni konsultējas gan ar bērnu endokrinologu, gan ar rehabilitologu, fizioterapeitu, psihologu un, protams, uztura speciālistu. Uztura speciālista galvenais uzdevums ir spēt paskaidrot bērnam un vecākiem, kādam vajadzētu būt veselīgam uzturam, tādēļ atsevišķi tiek izdalīta teorētiskā daļa, kurā runā par bērna ēšanas paradumiem, porciju izmēru, galvenajām uzturvielām un kaloriju skaitu, kā arī praktiskā daļa, kurā bērns grupveida nodarbībā mācās pagatavot veselīgu maltīti.

Lai varētu uzskatāmāk parādīt, kāds ir atbilstošs porcijas izmērs un kādām uzturvielu proporcijām jābūt uz bērna šķīvja, tiek izmantoti veselīgie uztura šķīvji OnPlateKID (bērniem no 3 līdz 10 gadu vecumam) un OnPlate (pusaudžiem). “Šķīvji bērniem patīk: viņi sēž un sāk pētīt zīmējumus, sauc dažādus dārzeņus, kas ir attēloti. Vecāki interesējas, kur var nopirkt,” saka BKUS uztura speciāliste Olga Ļubina.

“Vislabākais veids, kā cīnīties ar bērna lieko svaru? Pats galvenais ir apturēt svara pieaugšanu. Tiek izskatīta bērnu ēdienkarte un atrasti pieturas punkti, ar ko varētu sākt, jo bērnam ēdienkarti jāmaina palēnām, piemēram, sākumā atsakoties no sulām un saldinātajiem dzērieniem,” uzsver speciāliste. Šeit noderēs OnPlate, kas vecākiem palīdz paskaidrot bērniem, kam jāatrodas uz šķīvja un kam ne, izslēdzot tukšus un nevērtīgus produktus no bērna ēdienkartes, un veicina bērna interesi par veselīgu, sabalansētu uzturu.