Informatīvais seminārs par onkoloģijas slimībām plašākai sabiedrības daļai

Attīstītajā pasaulē ļaundabīgie audzēji ir galvenais invaliditātes cēlonis un otrs biežāk reģistrētais nāves cēlonis (1 no 4 nāves cēloņiem ir vēzis). Kopumā ārsti izšķir vairāk nekā 100 dažādas vēža formas.

Latvijā visbiežāk diagnosticētie vēžu veidi vīriešiem ir prostatas vēzis – 20% un plaušu vēzis – 15%, savukārt sievietēm 20% gadījumu tiek diagnosticēts krūšu vēzis un 15% gadījumu – ādas vēzis. Aptuveni 1/3 no visiem vēža gadījumiem ir iespējams novērst, ja tas tiek atklāts agrīnās stadijās.

Semināra mērķis ir sniegt dalībniekiem nepieciešamo informāciju par onkoloģijas tēmu, cik nozīmīgi ir atklāt slimību laicīgi, kā arī izglītot par profilaksi, lai samazinātu onkoloģijas slimību risku.

Seminārs norisināsies 31. augustā, Daugavpilis Centrālajā parkā no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Seminārā būs iespēja no ārsta uzzināt par jaunākajām audzēju ārstēšanas metodēm, kā arī valsts apmaksāto skrīninga programmu, ko Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) īsteno jau kopš 2009. gada. Skrīnings palīdz atklāt vēzi pat pirms klīniskām izpausmēm un līdz ar to daudzkārt palielina ārstēšanas efektivitāti un uzlabo pacientu dzīves kvalitāti pēc ārstēšanas.

Ārsts atbildēs uz visiem jautājumiem, kā arī sniegs konsultācijas.

Būs iespēja palielināt savu zināšanu krājumu par vēža profilaksi, uzzināt, kāda ir visizdevīgākā ilgtermiņa stratēģija vēža kontrolei, jo uztura speciāliste pastāstīs par tām dzīvesveida un uztura izmaiņām, kas palīdzēs mazināt vairāku vēža veidu risku. Piemēram, vai zināt, kādiem vēža veidiem aptaukošanās palielina risku? Nāciet un uzzināsiet! Varēsiet arī kopā ar speciālisti pagatavot veselīgus un gardus našķus.

Onkoloģisko slimību jautājumi un profilakse neattiecas tikai uz senioriem. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 39% vēža slimnieku ir vecumā līdz 64 gadiem, tamdēļ seminārs ir aktuāls ik vienam, kam rūp sava veselība.

 

Seminārs “Aktuālais par onkoloģiju un tās profilaksi”

Kad? 31. augustā, plkst. 11:00-15:00

Kur? Daugavpils Centrālajā parkā

Kam domāts? Visiem pilsētas iedzīvotājiem

BEZMAKSAS

Seminārā programma:

  • 12:00-12:30, 13:00-13:30, 14:00-14:30 Ārsta lekcija-konsultācija par audzēju veidiem, profilaktiskiem pasākumiem un dzīvesveida izmaiņām riska mazināšanai. Ārsts atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem.
  • 12:40 -13:00, 13:40-14:00, 14:40 -15:00 Informatīvi – izglītojoša filma “Tu neesi viens” – pacientu stāsti, jaunākās diagnostikas un ārstēšanas iespējas.
  • 12:00 – 14:00 Uztura speciālistes konsultācijas un meistarklase. Uztura speciāliste padalīsies ar praktiskiem padomiem onkoloģisko slimību profilaksei un pastāstīs par uztura nozīmi terapijas laikā. Apmeklētājiem būs iespēja nodegustēt speciālistes gatavotās veselīgas uzkodas.
  • 11:00 – 12:00; 14:00 – 15:00 Ķermeņa kompozīcijas noteikšana. Veselīgs ķermeņa svars ir viens no faktoriem, kas veicina labu veselību – Jums būs iespēja noteikt ķermeņa kompozīciju, pie tam darīt to uztura speciālistes klātbūtnē, kura pēc tam varēs arī sniegt profesionālus skaidrojumus un komentārus par iegūtajiem rezultātiem.

Izpildītājs: SIA OnPlate
Vairāk informācijas par pasākumu pa tālr. 29438866

Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 ietvaros