Bezmaksas deju un kustību terapijas nodarbības Rīgā

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros sadarbībā ar SIA “OnPlate” 2018. gada novembrī uzsāka projektu “Deju un kustību terapijas nodarbības”. Šobrīd jau veiksmīgi noslēgušies vairāki nodarbību cikli – gan biedrībām un dienas centriem, gan arī publiskie nodarbību cikli, kas pieejami ikvienam.

Projekta mērķis ir veicināt Rīgas pilsētas iedzīvotāju fizisko un garīgo veselību, kā arī kognitīvās spējas (uztveri, atmiņu, domāšanu u.c.).

Kas ir deju un kustību terapija?

Tā ir radoša kustības un dejas izmantošana, lai uzlabotu cilvēka emocionālo un fizisko pašsajūtu, palīdzētu izprast un izpētīt sava ķermeņa kustību, iespējas un resursus.

Nodarbības saturs

Nodarbību veido sarunas par aktuālo pašsajūtu, sabalansētas, improvizācijā balstītas kustību aktivitātes, kas ļauj radošā veidā izpaust savas, domas, sajūtas vai emocijas, pētīt sadarbības iespējas ar pasauli un apkārtējiem, un labāk sajust sevi. Procesā tiek izmantots ritms, mūzika un dažādi palīgmateriāli (DKT rekvizīti – audumi, bumbas, lakati u.c.). Nodarbība noslēdzas ar sarunu, kurā tiek apkopota gūtā pieredze. Deju un kustību terapeits veidos drošu, labvēlīgu un pozitīvu atmosfēru, kā arī radošu sadarbību ar nodarbību apmeklētājiem, izmantojot mūziku, ritmu un dažādus palīgmateriālus (lakatus, bumbas utt.).

Nodarbības ilgums

Nodarbības tiek plānotas ciklu veidā, katrā ciklā ir 8 nodarbības, katra 75 minūtes gara.

Kas var piedalīties ?

Lai piedalītos nodarbībā nav nepieciešamas priekšzināšanas vai pieredze dejā, svarīgāka ir vēlme izkustēties, veltīt laiku SEV šeit un tagad – radošā un kustīgā veidā.

Īpaši aicināti tiek iedzīvotāji no sociāli mazaizsargātām grupām – seniori, iedzīvotāji ar invaliditāti.

Ko Jūs iegūsiet no deju un kustību terapijas nodarbībām?

Ieguvums, apmeklējot mākslas terapijas nodarbības, būs sevis apzināšanās, emociju izpausme un regulēšana, komunikāciju pilnveidošana un kognitīvo iemaņu attīstība. Deju un kustību terapijas uzdevums ir veicināt personības izaugsmi, lai palīdzētu tikt galā ar esošo problēmu vai mazinātu tās attīstību preventīvā kontekstā. Nodarbību laikā tiek veicinātas arī dalībnieku komunikācijas un socializēšanās spējas.

Kur notiek deju un kustību terapijas nodarbības ?

Deju un kustību terapijas nodarbības notiek dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs. Nodarbības tiek īstenotas dienas centros, sociālās aprūpes centros un citur. Nodarbību mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar attiecīgās terapijas veidu, piedāvāt iespēju ikvienam pieteikties uz bezmaksas deju un kustību terapijas nodarbībām.

Kā pieteikties?

Informāciju par iespēju pieteikties var iegūt, aizpildot pieteikumu onplate.eu mājaslapā, kā arī sazinoties ar Alisi pa tālruņa numuru +371 26377122 vai rakstot e-pastu uz alise@onplate.lv.

Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.