Ko ēst un dzert PĒC TRENIŅA?

Lai maksimāli sasniegt treniņu labvēlīgo efektu (spēka pieaugumu, enerģijas pieplūdumu, vielmaiņas intensitātes pieaugumu, muskuļu blīvumu, ķermeņa slaidumu) vajadzētu kaut ko apēst uzreiz pēc treniņa, pirmajās 20 minutēs. Uzreiz pēc treniņa, organismā tiek atvērts tā saucamais anaboliskais logs, olbaltumvielu un ogļhidrātu patēriņam. Tieši pēc treņina ir tas maģiskais laiks, kad apēstie ātrie ogļhidrāti* strādā mūsu labā. Visi ogļhidrāti un olbaltumvielas, ko Jūs apēdīsiet pēc treniņa “aizies” muskuļu atjaunošanā, enerģijas rezervju atjaunošanā un muskuļu masas pieaugumam, BET NE taukos. Es pēc treniņa neiesaku uzturā iekļaut taukus saturošus produktus. Protams, liela daļa olbaltumvielu saturošie produkti saturēs arī taukus, tāpēc izvēlēties, tos kuros tauku saturs ir minimāls.

Tātad jāatceras:

  • Ēst vajadzētu uzreiz pēc treniņa
  • Pēc treniņa ieteicams uzņemt ogļhidrātus (atjaunot enerģijas rezervus) un olbaltumvielas (muskuļu atjaunošanai)
  • Neēdam taukvielas
  • Nepieciešams uzņemt apmēram 500-600 ml ūdens vai cita dzēriena 2-3 stundas pirms fiziskās slodzes sākuma un 200-300 ml šķidruma 20 minūtes pirms fiziskās slodzes sākuma.
  • Obligāti jādzer arī treniņu laikā. Ilgstošas fiziskas slodzes laikā regulāri – ar 15-20 min intervālu – jāuzņem 150-350 ml ūdens.
  • Nebūtu ieteicams pēc treniņa dzert kofeīnu saturošus dzērienus. Pagaidiet aptuveni 2 stundas un tad varat to darīt droši.

P.S. Ieteikums visiem, kam rūp sava figūra: īstais, maģiskais laiks, kad saldumi (ogļhidrāti ar augsto glikēmisko indeksu*) tiešām ir pat ieteicamie ir PĒC TRENIŅA!

Produkti ar zemu Gl (piemēram, pilngraudu maize) organismā sadalās lēni, nodrošinot stabilu enerģijas pieplūdumu un līdzsvarotu cukura līmeni asinīs. Savukārt produkti ar augstu Gl (piemēram, baltmaize) šķeļas ātrāk, izraisot strauju glikozes līmeņa pieaugumu.