Zinātniski pierādīts veids, kā notievēt un svaru neatgūt? Lūk ko iesaka uztura speciālisti!

Pagājušajā gadā OnPlate uztura speciālistes sadarbībā ar “Māmiņu klubs” veica pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot: cik tad efektīvs ir mūsu izveidotais veselīga uztura šķīvis, lai zaudētu lieko svaru? Jāatzīst, ka rezultāti bija iepriecinoši.

Lai vispār varētu sākties pētījums, pats svarīgākais bija atlasīt dalībniekus. Galvenie kritēriji bija ķermeņa masas indekss jeb ĶMI (tas nedrīkstēja būt zemāks par normu, lai pārliecinātos, ka svara zaudējums nekaitētu dalībnieka veselībai) un dalībnieka motivācija (tā tika izvērtēta ar motivācijas vēstules palīdzību).

Noteikumi bija visai vienkārši: dalībniekiem tika izsniegts OnPlate veselīga uztura šķīvis, ar kura palīdzību divus mēnešus viņi uzņēma maltītes, ievērojot šī šķīvja principu un tam atbilstošu ēdienkarti. Šajā laikā dalībniekiem bija regulāri jāraksta blogs, lai dalītos ar savu pieredzi, parādītu, ko tad viņi lieto savā uzturā, un, protams, smeltos iedvesmu un motivāciju cits no cita. Dalībnieki arī tikās ar OnPlate uztura speciālistēm, kas sniedza viņiem dažādus ar uzturu saistītus padomus, kā arī noteica dalībnieku ķermeņa kompozīciju.

Pēc diviem mēnešiem pētījums bija noslēdzies, dalībnieki atkal satikās ar uztura speciālistēm, un tika noskaidroti iepriecinošie rezultāti – visiem dalībniekiem bija izdevies zaudēt svaru. Zaudētā svara apjoms svārstījās no 4% līdz 11% no kopējās ķermeņa masas, un vidēji tika zaudēti 7,4%. Arī ĶMI bija samazinājies: ja pētījumā sākumā vidējais rādītājs bija 28,7, tad nu jau tas bija 26,5 (ĶMI, kas parāda, ka svara attiecība pret augumu ir normāla, ir 18,5 kg/m2 – 24,9 kg/m­2). Apkopojot rezultātus, dalībniekus iedalīja piecās vecuma grupās (20-25 gadi; 26-30 gadi; 31-35 gadi; 36-40 gadi; 41-45 gadi). Lai gan pētījumā sākumā visu vecuma grupu vidējais ĶMI bija augstāks, nekā tiek uzskatīts par normālu, pētījumā beigās divas no vecuma grupām sasniedza ĶMI, kas raksturīgs normālam svaram.

Pārskatot iegūtos datus, ir izdevies secināt, ka OnPlate veselīga uztura šķīvis ir efektīvs veids, kā atbrīvoties no liekā svara, neizslēdzot no savas ēdienkartes vajadzīgās uzturvielas, bet gan ieturot sabalansētu un pārdomātu diētu, kas nekaitēs organismam : vajadzīga vien motivācija sekot šķīvja principam!

Šobrīd SIA „OnPlate” uztura speciālistes radījušas trīs produktus – Veselīga uztura šķīvi OnPlate, Veselīga uztura šķīvi OnPlateKID un pašu jaunāko produktu Veselīgu našķu šķīvi. Produktus var iegādāties visos Rito veikalos, veikalā Stockmann, veikalā Rimi klēts u.c.

Vairāk informācijas www.onplate.eu

Preses relīzes sagatavošanas datums 05.04.2017.

Preses relīzes izplatīšanas datums 07.04.2017.

Kontaktpersona: Līga Balode, epasts: liga@onplate.lv, tālr. 26176117